[zArchiwum] Nie wiesz na kogo zagłosować? On Ci pomoże…

ARCHIWUM! Poniższy wpis został popełniony przeze mnie 7 października 2011r., przed wyborami parlamentarnymi na wcześniejszym blogu.

Fajnie, że projekt Latarnik Wyborczy jeszcze żyje i wszystko wskazuje na to, że do następnych wyborów pożyje postanowiłem o nim przypomnieć.

Dla niezdecydowanych wyborców – Latarnikwyborczy.pl!

Już w niedzielę (9.10.2011) odbędą się wybory parlamentarne.

Czy każdy już wie na kogo odda głos?

Jeśli jesteście jeszcze niezdecydowani może Wam w tym pomóc pomysł Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują” we współpracy z Gazetą Wyborczą.

„Latarnik wyborczy” to serwis, który pomoże Wam porównać swoje poglądy polityczne z programami poszczególnych komitetów wyborczych.

Komitety wyborcze startujące w wyborach parlamentarnych zostały poproszone o odpowiedź na 20 stwierdzeń dotyczących najważniejszych zagadnień debaty publicznej. Niestety, nie wszystkie komitety wypełniły formularz. Mimo zaproszenia Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza i Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80 nie wypełniły formularza, więc nie można porównać się z nimi.

Po odpowiedzi na 20 pytań system wyświetli te partie (ze zgodnością w procentach), których programy wyborcze są najbardziej zbliżone do naszych poglądów politycznych.

Mamy do wyboru odpowiedzi: „Zgadzam się” , „Raczej się zgadzam” , „Nie mam opinii w tej sprawie”, „Raczej się nie zgadzam”, „Nie zgadzam się”.

Poniżej kilka stwierdzeń wybranych z ankiety:

1. Polska powinna zaniechać angażowania sił zbrojnych w międzynarodowe operacje wojskowe.
3. W relacjach z innymi państwami, przede wszystkim Rosją i Niemcami, Polska powinna bardziej twardo bronić swoich interesów.
8. Najbogatsi Polacy powinni płacić wyższe podatki niż obecnie.
10. Wszyscy studenci uczelni publicznych powinni wnosić niewielkie opłaty za studia.
17. Polskie prawo powinno całkowicie zakazywać aborcji.
20. Osoby uzależnione od narkotyków należy leczyć, a nie zamykać do więzień.

A jakie są Wasze odpowiedzi?

Czy Wasz wybór zgadza się z podpowiedzią „Latarnika wyborczego”?

Dajcie znać w komentarzach!

Zdecydowanych zapraszam w niedzielę do urn, zaś tych, którzy jeszcze nie wiedzą na kogo oddać głos odsyłam do „Latarnika wyborczego”!

Latarnik Wyborczy 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>